День української писемності та мови


Організатор :


Дата початку: 09.11


Дата завершення: 09.11


Час початку: 09:00


Час завершення: 15:00


Місце проведення заходу: Бібліотека


Опис :

15В землі віки лежала мова
І врешті вибилась на світ.
О мово, ночі колискова!
Прийми мій радісний привіт.
Навік пройшла пора безславна.
Цвіти і сяй, моя державна…
О. Олесь


9 листопада наша країна святкує День української писемності та мови. Це свято було започатковано Указом президента України № 1241/97 від 6 листопада 1997 року. За православним календарем 9 листопада вшановують пам’ять Преподобного Нестора-Літописця – послідовника Кирила і Мефодія. Вважається, що Нестор Літописець став прабатьком української писемної мови. Існують версії, що раніше на території України застосовували кілька видів писемності, деякі з них використовували грецьку абетку або латиницю. Сучасний алфавіт української мови здебільшого складається з аналогів грецьких літер і декількох слов’янських знаків, однак раніше, крім кирилиці, використовувалася так звана глаголиця.
Давньою українською мовою написані козацькі державні документи й хроніки, створена самобутня художня писемність епох – від Івана Вишенського до Григорія Сковороди. Українці мають свою могутню класичну літературу, визнаних світом геніїв: Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесю Українку, Михайла Коцюбинського, Василя Стефаника…
Сучасна українська літературна мова почала формуватися в ХІХ столітті. Її започаткував І. Котляревський творами “Енеїда”, “Наталка Полтавка” та “Москаль-чарівник”. В цих творах письменник використав київсько-полтавську селянську говірку.
Вирішальна роль у становленні сучасної української літературної мови належить Т. Шевченкові. Він поєднав народно-розмовну мову з засобами українського фольклору і старослов’янськими елементами урочистого стилю, пов’язаними з біблійною тематикою. Надзвичайно важливим етапом у становленні загальнонародної літературної мови було здійснене в поезії Шевченка розширення виражальних можливостей української мови, зокрема віднайдення мовних ресурсів для створення високого поетичного стилю.

У бібліотеці Бориспільської ЗОШ І-ІІІ ст. №3 розгорнута книжкова виставка «Ти наше диво калинове, кохана, українська мово!», де читачі знайомляться з історією та розвитком української літературної та ділової мови.

Шановні користувачі, запрошуємо вас ознайомитися із літературою, яка є у фонді нашої бібліотеки.

/Files/images/bbloteka/09112017/1.jpg/Files/images/bbloteka/09112017/3.jpg/Files/images/bbloteka/09112017/4.jpg/Files/images/bbloteka/09112017/5.jpg