Рекомендації батькам як попередити дитячу наркоманію

Тільки довірчий контакт може сприяти тому, що надалі ваша дитина також звіритися вам. І тільки через повагу і підтримку ви можете допомогти один одному вирішувати свої проблеми.

Щоб попередити девіантну поведінку і зловживання токсичними речовинами в дітей і підлітків . необхідно дотримуватися таких правил виховання:

1. Щодня поводьтесь так, аби максимально сприяти здоровому вибору вашої дитини .

2. Виховуйте в дитині незалежність. Навчить її саму приймати рішення й відповідати за них . Якщо дитина бачить, що «всі так роблять» . їй буде набагато легше переконатися втому, що вона так само повинна вживати наркотики.

3. Хваліть дитину : за добре виконану роботу, за спроби зробити щось важке, навіть за старання. Якщо критикуєте , то критикуйте вчинок, а не людину. Якщо ми більше хвалимо. Ніж критикуємо, у дитини розвивається почуття впевненості і собі. І вона вчиться покладатися на себе й свої відчуття.

4. Будьте завжди готові обговорити з підлітком гострі для нього питання. Діти повинні знати, що завжди можуть звернутися до своїх батьків за надійною інформацією й допомогою.

5. Цікавтеся справами і захопленнями своєї дитини. Познайомтеся з її друзями й заохочуйте її до контакту з різними групами підлітків. Якщо одна з груп почне примушувати підлітка спробувати наркотики, він зможе піти в іншу, а не залишиться самотнім.

Коли батьки довідуються про те що їх дитина захоплюється наркотиками, вони часто панікують і реакція коливається від провини до злості. Але ні пасивні ні агресивні методи не допоможуть вашій дитині. Якщо вже так трапилося. Що вона спробувала наркотики. Варто пам’ятати дві речі:

- експерименти далеко не завжди розвивають залежність;

- можна використати свій батьківський вплив, аби експерименти не переросли у звичку.

За даними всеукраїнського опитування, 14% 15- річних підлітків викурюють 1-2 сигарети. Тобто кожна сьома дитина вирішила спробувати курити , переконалася, що це дійсно огидно, і більше не збирається продовжувати це заняття. Не всі це знають, але наркотики при першому вживанні , як правило, також викликають досить неприємну реакцію. І тут важливо . кому повірить підліток: собі, своєму організму або групі однолітків, які переконають його, що потрібно набратися «сили волі» і задавити природну реакцію організму в ім’я якогось «кайфу». Алкоголь часто викликає в підлітків блювоту , і вони соромляться цього рефлексу. Замість того, щоб захоплюватися мудрістю природи, що придумала такий простий автоматичній спосіб виведення отрути.

Кiлькiсть переглядiв: 324